Wido-Profil Sp. z o.o. # Fasady wentylowane # Balustrady i poręcze # Stolarka aluminiowa # Konsole pasywne ze stali nierdzewnej
Dotacje unijne

Fasady wentylowane

Dobry wybór na lata!

W całym bilansie energetycznym budynku mieszkalnego przez ściany może uciekać nawet do 30% ciepła, dlatego jednym z ważniejszych wymagań jest spełnienie warunku izolacyjności termicznej. Firma WIDO-PROFIL oferuje kompletne systemy do wykonania fasad, ich prefabrykację oraz montaż.Dlaczego wybór fasad wentylowanych to zdaniem architektów i inwestorów najlepszy wybór?

Na konstrukcję fasady wentylowanej składają się:

  • warstwa izolacji termicznej wykonywanej z wełny mineralnej lub szklanej,
  • konstrukcja nośna, która jest najczęściej wykonywana z aluminium lub stali nierdzewnej. Dzięki właściwościom tych materiałów jest odporna na korozję oraz zmniejsza obciążenia budynku dając jednocześnie pewność długotrwałego, bezpiecznego użytkowania.
  • pokrycia dekoracyjne, którymi najczęściej są materiały o wysokich walorach estetycznych i dużej odporności na czynniki zewnętrzne. Materiały stosowane do wykonywania warstwy dekoracyjnej elewacji mogą być również wykorzystane w wielu innych architektonicznych elementach budynków.

Systemy podkonstrukcji aluminiowych WIDO-PROFIL to zespół profili, uchwytów i łączników pozwalających uzyskać żądaną płaszczyznę ściany/sufitu w celu poprawnego zamontowania płyt elewacyjnych typu: HPL, kompozytu, płyt cementowo-włóknistych itp. Duży przedział wymiarów elementów (konsoli) pozwala na zniwelowanie odchyłek płaszczyzny ściany w szerokim zakresie. Zastosowane rozwiązania techniczne pozwalają na kompensację wymiarów w pionie i poziomie oraz uzyskanie wymaganych dylatacji. Wprowadzone do oferty konsole i profile ze stali nierdzewnej umożliwiają zastosowanie dużych wysięgów podkonstrukcji. Dodatkowo możliwe jest wykorzystanie takiej konstrukcji dla elementów elewacyjnych wykonanych z miedzi.

Podkonstrukcja aluminiowa lub nierdzewna Wido-Profil w połączeniu z płytą HPL lub płytą cementowo-włóknistą znajduje zastosowanie na wielu inwestycjach ze względu na wysoką estetykę i łatwość wykonania. Płyty elewacyjne można montować do podkonstrukcji aluminiowej korzystając z systemu montażu widocznego za pomocą nitów jak również niewidocznie za pomocą kleju wykorzystując do tego system WIDO-GRIP.

Rozwiązaniem cieszącym się coraz większą popularnością jest montaż niewidoczny mechaniczny przy pomocy systemu WIDO-INV, który umożliwia montaż w każdych warunkach pogodowych. System WIDO-INV wykorzystuje bazową konstrukcję WIDO-GRIP oraz dodatkowo profile poziome WIDO-INV w komplecie z zawieszkami systemowymi dopasowanymi do użytego łącznika mechanicznego. nasze fasady wentylowane sprawdzają się zarówno w przypadku budynków wielorodzinnych czy użyteczności publicznej, jak i w przypadku domów jednorodzinnych.

Płyty kompozytowe mogą być montowane do fasad budynków na płasko lub w formie kaset, tworząc w ten sposób warstwę dekoracyjną elewacji.

Rozwiązania fasad wentylowanych umożliwiają wykonywanie skomplikowanych elementów dekoracyjnych. W łatwy sposób można je łączyć ze stolarką aluminiową budynków.

Przykładowe realizacje:

Dla elementów małej architektury wykonanych z płyt HPL (pozioma tablica informacyjna) sprawdza się montaż niewidoczny na systemie WIDO-INV dający efekt jednolitej, estetycznej powierzchni. Uzyskanie idealnej płaszczyzny elewacji z płyt kompozytowych zapewnia system podkonstrukcji WIDO-YPSILON polecany przy wertykalnym układzie płyt oraz WIDO-FLIP doskonale sprawdzający się przy układzie horyzontalnym.

Przykładowe realizacje w systemie WIDO-YPSILON i WIDO-FLIP

Zobacz całą galerię realizacji